CENTRUM AKTYWNYCH KOBIET

Nasze inicjatywy

Zrealizowane działania

SĄDECKIE FORA MAM (I i II edycja)

W 2018 i 2019 roku Nowy Sącz stał się stolicą macierzyństwa i zostało zorganizowane wydarzenia jakim były I i II Sądeckie Forum Mam, które odbyły się w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Podczas spotkań zostały podjęte tematy dotyczące wychowania dzieci, relacjach w związku oraz rozwoju osobistego. Wydarzenia zgromadziły ponad 300 osób.

WARSZTATY Z PSYCHOLOŻKĄ „WEŹ SIĘ NA WARSZTAT – ŚWIADOMY RODZIC”

Aby być świadomym rodzicem i nie dać się zwieść trendom wychowawczym, pojawiającym się i znikającym równie szybko został zorganizowany cykl warsztatów poświęconych psychologii dziecka i rodzicielstwa.

Naszą przewodniczką po fascynującym świecie emocji dziecka była Sabina Wiercioch. Prywatnie psycholog dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem. Właścicielka oryginalnego poczucia humoru i umiejętności przemycania wartościowych treści w ultra lekki sposób.

Cykl warsztatów obejmuje 4 spotkania w ramach następujących tematów:

  • Praca z emocjami dzieci – histeria, złość, frustracja, rozczarowanie – jak sobie radzić z negatywnymi emocjami, a jak budować pozytywne 
  • Kiedy pozwolić, kiedy zabronić– sztuka stawiania granic i wyciągania.
  • Nastolatek vs. rodzic – jak zbudować fajną relację ze zbuntowanym nastolatkiem 
  • Odporność emocjonalna dziecka i asertywność – jak je budować i pielęgnować

WARSZTATY ROZWOJOWE „JAK BYĆ WOLNĄ I SZCZĘŚLIWĄ”

Pod okiem coacha Katarzyny Kuzak w dniu 25.08.2021 w Hotelu Beskid w odbyły się warsztaty podczas których pracowałyśmy z wykorzystaniem różnorodnych zdjęciach, a prowadząca- nasza przewodniczka pomogła nam zajrzeć w głąb siebie i usłyszeć pragnienia swojej duszy. Odkryć co dale mi wolność i szczęście…

KOBIECE WARSZTATY ROZWOJOWE „MOC KOBIET NGO”

W dniach 05-07.11.2021 r. zostały zorganizowane warsztaty rozwojowe „Moc Kobiet NGO” dla przedstawicielek sądeckich organizacji pozarządowych”. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu w ramach programu Małopolska Lokalnie przy wsparciu Biura Inicjatyw Społecznych. Celem spotkania było wymiana doświadczeń wśród kobiet działających w trzecim sektorze. Podczas warsztatów odbyła się grupowa sesja coachingowa z trenerem Katarzyną Kuzak. 

SPOTKANIA NETWORKINGOWE KOBIET

Raz w miesiącu odbywają się spotkania dla aktywnych kobiet, które umożliwiają budowanie sieci kontaktów biznesowych i nie tylko. 

KONFERENCJA O ZDROWIU KOBIETY „KOBIETA W CENTRUM”

11.03.2023 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu odbyła się Konferencja o zdrowiu kobiety „Kobieta w Centrum”. Celem wydarzenia było podnoszenie świadomości zdrowotnej w zakresie profilaktyki i fizjoterapii uroginekologicznej oraz profilaktyki onkologicznej wśród kobiet – szczególnie w Nowym Sączu i w powiecie nowosądeckim. Transmisję z konferencji można oglądnąć na naszym kanale YOUTUBE https://www.youtube.com/@centrumaktywnychkobiet

Planowane działania